Nie zwlekaj 

Prokrastynacja jest zabójcza dla naszego sukcesu. Nalega na pozostanie w naszej strefie komfortu, ale zapewnia nas, że w późniejszym terminie naprawdę pójdziemy naprzód i osiągniemy to, co sobie obiecaliśmy. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna. Rób w końcu to, czego tak silnie starasz się nie robi pomimo chęci, aby dostać się tam, gdzie chcesz. Przestać odkładać marzenia. Natychmiastowe zakończenie prokrastynacji może być dokładnym impulsem potrzebnym do wyjścia ze strefy komfortu. Może również przynieść niesamowite poczucie ulgi, wiedząc, że w końcu przestałeś czekać z powodu strachu i faktycznie przeszedłeś na nowy poziom sukcesu, możliwości i wizji swojego życia.

Rozważ zmianę „lokalizacji”

Nie zawsze jest to możliwe, rozumiem. Miejsce, w którym mieszkasz, pracujesz lub miejsce, w którym kiedyś mieszkałeś  lub dorastałeś, kojarzy mi się z wieloma rzeczami. Takie miejsca tworzą niepotrzebną i niewidoczną barierę dla potencjalnych przyszłych osiągnięć. Nie zawsze tak jest, ale czasami nowa lokalizacja to także nowy początek. Nieznajomość nowego miejsca stwarza poczucie świeżości oraz nowych i ekscytujących i możliwości. To jak przy kupowaniu nowego urządzenia, jeśli totalnie się nie znasz na iPhonie bo przechodzisz z Androida na iOS – nie panikuj tylko przeczytaj poradnik Apple. Po tym ekscytacja nie minie, obiecuje. 

Nie jesteśmy świadomi ograniczeń i najlepiej, jeśli nie mamy żadnych wcześniejszych uprzedzeń w stosunku do lokalizacji. Daje nam to możliwość rozpoczęcia od nowa wraz z nowymi celami i poziomami sukcesu, które mamy nadzieję osiągnąć.

Podsumowanie

Nie zawsze łatwo jest wyjść ze strefy komfortu. Jednak niektóre z naszych największych sukcesów często leżą tuż za nim. Małe kroki mogą być pomocne w dokonaniu tego przejścia dla nas samych. Zobowiązanie się do czegoś nowego, co zawsze sobie wyobrażaliśmy, to początek, po którym następuje podjęcie działań, nawet niewielkich. Nabiera rozpędu i prowadzi nas w kierunku, w którym chcemy iść.

Zahamowanie prokrastynacji jest pomocne jeśli chcemy zbliżyć się do tego o czym zawsze marzyliśmy. Zmiana lokalizacji może również pomóc, bez barier z dawnych lat, tylko z całą stertą możliwości.

Please follow and like us: