Przejrzałem potencjalne prezenty, które mogą sprawić, że czas spędzony na wodzie przez żeglarza będzie jeszcze bardziej niesamowity, niż już jest, i jeden lub więcej z tych typów z pewnością wywoła uśmiech na twarzy Twojego ukochanego żeglarza 🙂

Jest wiele prezentów dla żeglarzy, które z pewnością spodobają się Twojej ukochanej osobie w okresie świątecznym. Ale czy nie byliby jeszcze bardziej podekscytowani prezentem, który sprawi, że ​​pływanie łódką stanie się jeszcze lepsze? Oczywiście, że tak. Niestety świąteczne zakupy w 2020 roku nie przypominają żadnego sezonu zakupowego w niedawnej przeszłości. W tym roku wszystkie listy zakupowe… musisz zrealizować wirtualnie.

Dosyć gadania, przejdźmy do prezentów 😀

  • Elektronika łodzi

Czy nawigacja nie byłaby łatwiejsza dzięki nowemu MFD? Może prezent, który pomógłby podczas łowienia ryb? A może nastąpiła awaria łączności i nowe radio VHF byłoby najlepszym prezentem?

Elektronika morska stale się rozwija, więc modernizacja systemu, który ma więcej niż kilka lat, jest zawsze dobrym pomysłem. Po zawężeniu tego do najlepszego zakładu możesz zacząć rozważać poszczególne marki. Myślę, że nawet prezent w postaci małego serwisu nie będzie taki zły – tu sprawa wygląda tak samo jak z samochodem. Mi została sprezentowana regeneracja pomp jednostkowych, na serio. Świetny prezent.

  • Wędki i kołowrotki

Jeśli potrzebujesz prezentu dla wędkarza, to jest to oczywiste – nie ma na świecie rybaka, który nie lubi kupować nowych wędek i kołowrotków. Niezależnie od tego, czy wędkarz jest miłośnikiem wędkarstwa słodkowodnego, czy też jest zapalonym miłośnikiem wędkarstwa morskiego, masz do wyboru wiele opcji w różnych przedziałach cenowych.

  • Sygnalizatory awaryjne

Nie ma lepszego sposobu, aby powiedzieć żeglarzowi, że go kochasz, zaopatrując go w sprzęt zwiększający bezpieczeństwo, taki jak urządzenie sygnalizujące zagrożenie. Obecnie masz kilka opcji, od elektronicznych flar, przez satelitarne komunikatory tekstowe, po stacje EPIRB. Wszystkie te elementy mają jedną wspólną cechę: dodają ogromny margines bezpieczeństwa za każdym razem, gdy łódź opuszcza dok. Dodatkowy bonus: niektóre urządzenia do sygnalizacji alarmowej, takie jak komunikator satelitarny inReach firmy Garmin, umożliwiają także wysyłanie zwykłych wiadomości tekstowych przez satelitę, dzięki czemu możesz pozostać w kontakcie, nawet gdy jesteś daleko od lądu.

To trzy pomysły na przydatne i fajne prezenty dla żeglarzy oraz wędkarzy, i szczerze mówiąc – sam chciałbym którąś z tych rzeczy dostać 😀

Please follow and like us: