Brak stresu lub napięcia są cechami przebywania w naszej własnej, unikalnej strefie komfortu. Jednak nasze największe osiągnięcia i sukcesy zwykle wydają się mieć miejsce w momencie, gdy postanowiliśmy wyjść poza ten obszar, też to zauważyłeś? Największe sukcesy osiągamy w tych momentach, w których podejmujemy działania lub osiągamy coś, co „zabiera” nas poza te obszary, które już znamy lub z którymi czujemy się komfortowo.

Wychodzenie poza własną strefę komfortu było dla mnie wyzwaniem, szczególnie w miarę upływu lat. Czasami stwierdzam, że jestem mniej skłonny do podejmowania ryzyka, nie tak jak kiedyś. Myślę, że właśnie dlatego, gdy się starzejemy, tym ważniejsze jest regularne wychodzenie poza to, co stało się naszą obecną strefą komfortu. Oto sposoby, dzięki którym mi się udało.

Zacznij robić coś nowego

Podejmij się czegoś nowego. Może to być nowa kariera, kurs, zmiana miejsca zamieszkania, inny sposób patrzenia na świat itp. Pomyśl o czymś, czego zawsze chciałeś spróbować, a następnie zobowiąż się do podążania za tym. Unikaj poświęcania zbyt wiele czasu na rozważanie zalet i wad nad nową rzeczą w swoim życiu, o której zawsze marzyłeś. Za wszelką cenę podejmij świadomą decyzję.

Jeśli jednak zastanawiasz się nad czymś przez długi czas, prawdopodobnie już zadałeś sobie pytanie, czy jest to coś, czego naprawdę chcesz w swoim życiu, czy nie. Zobowiąż się do tego teraz, zamiast dać umysłowi czas na wymyślenie powodów, dla których nie powinieneś tego robić. Umysł zawsze poda ci powody, dla których nie musisz tego zrobić. To jest twój czas i twoja chwila, wystarczająco o tym myślałeś, teraz postępuj zgodnie z planem. Dlatego przestań marnować swój czas, jeśli żyjesz grami – postaw na portal o grach.

Podejmij działanie

Zaleca się szybkie podjęcie działania po decyzji o czymś, co chcemy zrobić lub osiągnąć. Bycie skupionym na działaniu jest kluczem do wypełnienia zobowiązania, które podjęliśmy. Zrób ten pierwszy krok tak szybko, jak to możliwe, w kierunku nowego zobowiązania. Uczyń to działanie czymś, co jest skierowane wprost na te lęki lub chwile wahania. Zbyt długie czekanie często powoduje, że się z niego wycofujemy. W rezultacie możemy nigdy nie wspiąć się na nowe poziomy sukcesu. Ten pierwszy krok działania jest ważny, aby coś twoim życiu się zmieniło. Może to potrwać pięć sekund lub trochę dłużej, ale nie czekaj zbyt długo, zamiast tego podejmij działanie zgodnie z tym, co sobie obiecałeś.

Please follow and like us: